O nás

Vitajte na stránke nášho ubytovacieho hostinca Slamená búda.
Vznik samostatnej reštaurácie Slamená búda sa datuje od roku 1908, kedy moji prastarí rodičia THERESIA a MATHIAS AMMER odkúpili od bratislavských lesov starú nefunkčnú horáreň so slamenou strechou z dôvodu astmatického ochorenia pána AMMERA.
Postupne z nej vybudovali vychýrený hostinec, ktorý sa dostal do povedomia PRESBURG-čanov (Bratislavčanov).
V roku 1939 hostinec zverili do rúk svojej dcére THERESII s manželom HEINRICHOM LAMPRECHTOM, ktorí, aj keď nie dlho, v tradícii pokračovali. Prežili II. svetovú vojnu, po jej skončení obnovili a vylepšili jeho prevádzku, ktorú naďalej zdokonaľovali.
Až prišiel rok 1945 a Slamená búda sa na dlhých 43 rokov dostala do rúk vtedajších mocipánov, ktorí celý čas profitovali z jej dobrého mena.
Prišiel rok 1989, november, naša Nežná revolúcia a po pár mesiacoch, presnejšie máj 1991, sa Slamená búda dostala opäť do rúk rodiny LAMPRECHT.
Aj keď veľmi zdevastovaná, po necelých štyroch rokoch prešla do rúk mne, mojej manželke a našim dvom synom.
Od tej chvíle sa snažíme pokračovať v tradícii, ktorú nasmerovali moji prastarí a starí rodičia.
Nebolo to jednoduché, ale darilo sa nám tak, že sme sa v roku 2003 rozhodli vybudovať ubytovaciu časť a zariadenie premenovať na UBYTOVACÍ HOSTINEC SLAMENÁ BÚDA.
V apríli 2008 sa nám podarilo stavebné práce dokončiť, spustiť skúšobnú prevádzku a tešiť sa z prvých zákazníkov.
UBYTOVACÍ HOSTINEC SLAMENÁ BÚDA je situovaný na bratislavskej Kolibe, 4 km od centra Bratislavy.
Zároveň sa nachádza na pokojnom mieste, kde môžete využiť možnosti dlhých prechádzok, jazdy na koni, jazdy a šantenia na bobovej dráhe, či v zime lyžovania. Alebo si len tak posedieť v príjemnom lesnom prostredí, či sa osviežiť v lesných bufetoch.
Prijmite naše pozvanie na návštevu k nám. V pokojnom prostredí môžete prežiť príjemné chvíle pohody pri chutnom jedle a pití, jedinečnú atmosféru či už na letnej terase alebo v peknej príjemnej reštaurácii.
Je vhodný pre rodiny s deťmi, firemné akcie, rôzne školenia, ale aj veľkolepé oslavy s kompletnými aranžmá a špeciálnymi gastro ponukami (pečené prasiatko, divina, hus, kačica,…)
Ponúkame jedlá domácej aj zahraničnej kuchyne, ktoré pripravuje kolektív kuchárov na vysokej úrovni.
                                                        Róbert Lamprecht s manželkou Jankou